• 636779676926778822_RADIMS25.JPG
  • 636779677102848992_RADIMS26.JPG
  • 636779677364462756_RADIMS27.JPG
  • 636779677526686188_RADIMS22.JPG
  • 636779677786101399_RADIMS28.JPG
  • 636779678047458973_RADIMS29.JPG
  • 636779675334998104_RADIMS20b.JPG
  • 636779675537222811_RADIMS20a.JPG
  • 636779676528961185_RADIMS23.JPG
  • 636779676699376875_RADIMS24.JPG

Labe, říční rameno

ID Aukce: 957
olej/karton pod sklem - 100 x 70 cm

400 000 - 500 000
Vyvolávací cena:

90 000 Kč

90 000 Kč

5 000 Kč
IRU08478 9000027. 11. 2018 14:42:40

GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC! Velkoformátový Radimského obraz  s výškovou kompozicí "Labe, říční rameno" v původním, masivním, secesním rámu a bez jakýchkoliv zásahů, je veřejnosti dosud skrytá malba.  Dílo bylo celé století součástí pečlivě uchovávané rodinné sbírky z našeho regionu.  Radimský je známý svým přenosem aktuálního denního okamžiku u vodní hladiny na malířský karton. Zobrazované tůně, říčky, přítoky i velké vodní toky jsou Radimského typickým znakem ve většině jeho děl. Na karton mistr zvěčnil náladu krajiny a Labského ramena v  letním měsíci, s různými odstíny zelené, modré, žluté a hnědé, znázorňující vodní hladinu, řasy, křoviny a vzrostlé stromy. Hutná olejová barva dává vyniknout plasticitě obrazu, kdy listy stromů, křovin vystupují nad povrch malířského podkladu – jeden z typických Radimského prvků. V pozadí je viditelné Radimského typicky ztvárněné stromořadí kolem hlavního toku, a to v šedavém tónu. Malba je významným dílem impresionistického rukopisu Václava Radimského. Olej na kartonu 100 x 70 cm, zaskleno, signatura vlevo dole VRadimský (typ signatury 1A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ), zvlněný karton. Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci.

Video obrazu: