• 636779664035257546_RADIMS1.JPG
  • 636779664206009999_RADIMS2.JPG
  • 636779664747195255_RADIMS6.JPG
  • 636779665004648071_RADIMS7.JPG
  • 636779665674091328_RADIMS5.JPG
  • 636779666083525870_RADIMS8.JPG
  • 636779666252366946_RADIMS4.JPG
  • 636779666431875999_RADIMS9.JPG
  • 636779666740486033_RADIMS10.JPG

Polední imprese

ID Aukce: 956
olej/karton pod sklem - 35 x 46 cm

140 000 - 180 000
Vyvolávací cena:

60 000 Kč

65 000 Kč

5 000 Kč
SXT70508 6500027. 11. 2018 14:42:05
QRT73519 6000027. 11. 2018 11:07:11

GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC! Galerie Kutná Hora nabízí další dílo našeho největšího impresionisty. "Polední imprese" je dosud veřejnosti neznámá a nepublikovaná malba v původním rámu a adjustaci, která byla necelé století součástí rodinné privátní sbírky. Znalci a sběratelé Radimského vědí, že zobrazoval na březích řek především olše, vrby, osiky a křoviny. Na malbě zaujme výborně impresionisticky propracovaná vodní hladina tvořená lehkými vodorovnými doteky štětce, se zrcadlením křovin v blankytně modré hladině. Na březích vyrůstají křoviny, na nichž je viditelná plasticita malby, kdy hutná olejová barva vystupuje nad malířský podklad. Olej na kartonu 35 x 46 cm, zaskleno, signatura vlevo dole VRadimský (typ signatury 2A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ). Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci.

Video obrazu: