• 636586182678379589_RR2.JPG
  • 636586182831695080_RR3.JPG
  • 636586182966718384_RR3a.JPG
  • 636586183539450720_RR7.JPG
  • 636586183672839585_RR8.JPG
  • 636586182532544129_RR1.JPG
  • 636586183253747201_RR5.JPG
  • 636586183414712593_RR6.JPG
  • 636586183906997682_RR9.JPG

Letní jitro

ID Aukce: 955
olej/karton pod sklem - 47 x 69 cm

200 000 - 250 000
Vyvolávací cena:

70 000 Kč

75 000 Kč

5 000 Kč
QUC30781 7500027. 11. 2018 14:41:44
EMV92335 7000024. 11. 2018 7:55:57

GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC! Radimský ztvárňuje svými typickými tahy štětcem zarostlou zátočinu v letním ranním čase. Mistr používá omezenou paletu barev, s převahou zelené a žluté, a nádechy hnědé a modré. Modrá barva vody je nesměle potlačena odstíny zelené a žluté barvy, znázorňující řasy a plovoucí rostliny na vodní hladině.  Hutná olejová barva dává vyniknout plasticitě obrazu, kdy listy stromů a křovin vystupují nad povrch malířského podkladu. Za stromy je v dálce viditelné Radimského typicky ztvárněné stromořadí kolem hlavního toku, a to v hnědavém tónu. Obraz je odborně přerámován – původní adjustace bez jakéhokoliv zásahu je viditelná na fotografii. Původní rám (viz foto) bude také s dílem dodán. Olej na kartonu 47 x 69 cm, zaskleno, signatura vpravo dole VRadimsky (typ signatury 1B - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ). Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Dílo, s vysokou sběratelskou hodnotou, bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci.

Video obrazu: