• 636756559800006591_RADIM30.JPG
  • 636756560001024340_RADIM31.JPG
  • 636756560170712624_RADIM32.JPG
  • 636756560729272844_RADIM37.JPG
  • 636756560858916724_RADIM39.JPG
  • 636756560519556391_RADIM35.JPG

Lekníny v zátočině

ID Aukce: 878
olej/karton pod sklem - 67 x 95 cm

350 000 - 400 000
Vyvolávací cena:

80 000 Kč

190 000 Kč

10 000 Kč
Účastníků: 7
Příhozů: 13

Radimského obraz Lekníny v zátočině je působivou prací jednoho z našich největších impresionistů, žáka Clauda Moneta. Pohledy na řeky, potůčky, jezírka, tůně i zátočiny maloval Radimský v průběhu celé své tvorby. Znázorňoval je v různých denních i ročních dobách, za různých atmosférických podmínek. Malíř mistrně využívá omezenou paletu barev, především modrou a zelenou. Ovšem rozsah těchto barev je velmi široký, běžně používá více než deseti odstínů zelené barvy. Na malbě zaujme zrcadlení stromů na klidné vodní hladině a ostrůvky plovoucích rostlin, oválné plovoucí listy leknínů a řas. Hutná olejová barva dává vyniknout plasticitě obrazu, kdy stromy a křoviny vystupují nad povrch malířského podkladu. Šedou barvou v pozadí jsou typicky ztvárněny stromy, které Radimský takto zobrazoval. Dosud nezveřejněná malba pochází se stejné privátní provenience jako současně dražený obraz `Podzimní den před deštěm` a je v původním rámu a adjustaci. Olej na kartonu 67 x 95 cm, zaskleno, signatura vpravo dole VRadimský (typ signatury 1A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ), zvlněný karton, malba ve velmi dobrém stavu. Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci tohoto obrazu, který je významným dílem impresionistického rukopisu Václava Radimského.

Video obrazu: