• 636730793226395024_bedlina5.JPG
  • 636730793321103149_bedlina3.JPG
  • 636730793422206558_bedlina4.JPG
  • 636730793531867669_bedlina6.JPG
  • 636730792900218212_bedlina1.JPG
  • 636730793125443338_bedlina2.JPG

Bedlina František Xaver Sedlář
*1895 +1957

Kaktusy

ID Aukce: 873
olej/plátno - 47 x 37 cm

2 000 - 3 000
Vyvolávací cena:

400 Kč

700 Kč

100 Kč
Účastníků: 3
Příhozů: 4

Obraz z fondu České spořitelny. Původní stav, otluky na rámu, signováno vlevo dole F. S. Bedlina. Prodáváno je právě dílo, které je uváděno u Bedlinova životopisu.

Narozen roku 1895 v Bystřici pod Hostýnem u Kroměříže. Malíř, grafik, fotograf a spisovatel v Brně. K malování ho přivedl Hanuš Schweiger. Studoval Školu uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město) a Školu dekorativního umění v Praze. Založil Uměleckoprůmyslové studio v Brně a věnoval se zde malbě, grafice, keramice i fotografii. Vracel se do rodiště a namaloval mnoho obrazů inspirovaných rodným krajem, psal o něm i básně. Často ztvárňoval krajinu Valašska a květinová zátiší. Jeho dílo (květinové zátiší) je zastoupeno například ve sbírce umění České spořitelny. Výstava např. roku 1943 v Praze. Zemřel roku 1957 v Brně.