• 636728787141619749_capoun7.JPG
  • 636728783489507677_capoun2.JPG
  • 636728783653274898_capoun1.JPG
  • 636728783779994914_capoun3.JPG
  • 636728783948132438_capoun4.JPG
  • 636728784081756409_capoun5.JPG
  • 636728784243262277_capoun6.JPG

Čapoun Jan
*1915 +1973

Podzim na Bydžovsku

ID Aukce: 857
olej/plátno - 32 x 45 cm

Vyvolávací cena:

700 Kč

1 500 Kč

100 Kč

Obraz z fondu České spořitelny. Původní stav, oděrky na rámu, datace 1947, signováno vlevo dole J. Čapoun. Zezadu přípis autora tužkou: Podzim na Bydžovsku, 1947, J. Čapoun a razítko: Občanská záložna v Novém Bydžově.

Narozen roku 1915 v Moravských Budějovicích. Akademický malíř. Studoval na AVU v Praze. Žil ve Zlíně - Gottwaldově, kde byl zaměstnán jako výtvarník ve filmových ateliérech, studiu loutkového filmu. Zemřel roku 1973 ve Zlíně.