• 636728749722209608_vaic1.JPG
  • 636728749863434361_vaic2.JPG
  • 636728750016875520_vaic3.JPG
  • 636728750165785275_vaic4.JPG

Vaic Josef
*1884 +1961

Praha v zimě

ID Aukce: 854
olej/karton - 49 x 69 cm

Vyvolávací cena:

500 Kč

600 Kč

100 Kč

Obraz z fondu České spořitelny. Otluky na rámu, oděrky na malbě, signováno vpravo dole Vaic.

Narozen roku 1884 v Domoušicích. Malíř, grafik. Studoval u profesora Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži. Zpočátku se věnoval malbě – původně akvarelista poté olejomalby – a kresbě, především Prahy, později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept. Vydal cyklus staropražských leptů, znázorňoval i motivy ze Švýcarska, Paříže, Plzně. Vynikal ve studiích starých pražských architektur a panoramat. Vystavoval ve Vídni i v Praze (roku 1907 s Radimským). Zemřel roku 1961 v Praze.