• 636723769662941740_gantner2.JPG
  • 636723769761090626_gantner1.JPG
  • 636723769876849114_gantner3.JPG
  • 636723769999257819_gantner4.JPG
  • 636723770117853013_gantner6.JPG
  • 636723770216151484_gantner5.JPG

Gantner Hans
*1852 +1914

Stádo ovcí

ID Aukce: 798
olej/plátno - 87 x 131 cm

40 000 - 50 000
Vyvolávací cena:

8 000 Kč

22 000 Kč

2 000 Kč
Účastníků: 4
Příhozů: 16

Obraz z fondu České spořitelny. Impozantní, velkoformátové dílu Hanse Gantnera (rozměr 87 x 131 cm, s rámem 112 x 157 cm). Jeho typická malba, zde se stádem ovcí. Malováno na přelomu 19. a 20. století. Původní stav, oděrky na rámu, signatura vlevo dole H. Gantner.

Narozen roku 1852 ve Feldkirchen ve Vorarlbergu, je tedy rakousko-lichtenštejnského původu. Akademický malíř a železničním inženýr, který působil také v Jindřichově Hradci. Studoval na akademii ve Vídni a v Mnichově u Zugela. Na jeho obrazech můžeme nejčastěji vidět skot zapřažený do povozů či ovce a kozy volně se pasoucí v krajině. Volně také přecházel ke krajinným výjevům, ať už malovaným na svých častých návštěvách rodného Lichtenštejnska, či později v okolí Jindřichova Hradce. Malíř, nazývaný též „umělec z nežárecké věže“, je známý i svými přípravnými malbami jindřichohradeckých zákoutí i blízkého okolí města, například romantických meandrů řeky Nežárky, často zaplněných vodním ptactvem či nad řeku sklánějícími se stromy. Mimo jiné se taktéž úspěšně věnoval figurální nebo portrétní malbě. Dokladem zvládnuté techniky malby jsou hlavně portréty rodinných příslušníků. Zemřel roku 1914 ve Steinhofu u Vídně.