• 636245339310880000_Assen6.JPG
  • 636245339381036250_Assen7.JPG
  • 636245339633067500_Assen4.JPG
  • 636245339708848750_Assen5.JPG
  • 636245339884161250_Assen1.JPG
  • 636245339976817500_Assen3.JPG
  • 636245340045411250_Assen2.JPG
  • 636245340121348750_Assen8.JPG
  • 636245340199317500_Assen9.JPG

Assenbaumová Fanny
*1846 +1901

Potůček v lese

ID Aukce: 424
olej/plátno - 56 x 69 cm

20 000 - 25 000
Vyvolávací cena:

12 000 Kč

12 000 Kč

1 000 Kč

Malba znázorňující odpočívajícího sedláka se selkou u ohně, u potůčku. V pozadí pasoucí se stádo krav. Obraz vystaven na výstavě v Mnichově na přelomu 19. a 20. století - zezadu razítko RWURM München a Halbkreidegrund (technika malby). Signováno vpravo dole. Malba poškozena. Obraz z pozůstalosti Rudolfa Havelky (1927- 2007), jedné z největších osobností ploché dráhy v poválečných letech. Spolu s Miloslavem Špinkou tvořili základ pardubického týmu startujícího v prvních soutěžích a zároveň vedle nich vyrůstali noví plochodrážní jezdci. Během své aktivní kariéry působil mimo jiné i v pražské Rudé hvězdě, nejúspěšnějším klubu naší plochodrážní historie. Rudolf Havelka jako první pardubický plochodrážník vybojoval titul mistra republiky v roce 1950 a svůj triumf ještě jednou zopakoval o sedm let později. Po skončení své aktivní kariéry v roce 1974 působil mimo jiné ve funkci trenéra v pardubickém klubu a také u státní reprezentace. V Zlaté Přilbě Pardubice pracoval v různých funkcích až do své smrti v roce 2007.

Narozena roku 1846 v Libějovicích u Českých Budějovic. Malířka krajin, žákyně akademie umění v Mnichově u Haushofera. Maluje lesní partie a motivy z Rujany. Roku 1900 a 1901 vystavovala v Mnichově: "Podzim", "Partie u Schlessheimu", "Předjaří". Vystavovala taktéž v Praze - obraz "Krajina u moře". V Londýně se stala členem Society of Lady-artists. Zemřela v roce 1901.