• 636212442666995000_nezn71.JPG
  • 636212442754026250_nezn72.JPG
  • 636212442832776250_nezn73.JPG
  • 636212442902307500_nezn74.JPG
  • 636212442972307500_nezn75.JPG
  • 636212442320120000_nezn67.JPG
  • 636212442391526250_nezn68.JPG
  • 636212442490901250_nezn69.JPG
  • 636212442579495000_nezn70.JPG

Diana - bohyně lovu

ID Aukce: 244
olej/plátno - 130 x 94 cm

Vyvolávací cena:

800 Kč

800 Kč

100 Kč

Nabízíme v aukci velkformátový obraz Diany - bohyně lovu. Diana je římská panenská bohyně lovu a měsíce, obdoba bohyně Artemis v řecké mytologii. Obvykle je vyobrazována s lukem a v doprovodu psů nebo lesních zvířat. Diana se připomíná v mnoha Shakespearových hrách, u romantiků a v Cocteauově filmu „Kráska a zvíře“ je to právě Dianina síla, která zvíře dokázala zkrotit a proměnit. Téma Diany na lovu bylo nesmírně oblíbené v barokním malířství 17. a 18. století. Obraz nesignován, bez rámu, místně poškozen - viz foto.