• 636862805150543230_blazek1.JPG
  • 636862805324687903_blazek4.JPG
  • 636862805455470440_blazek2.JPG
  • 636862805647883611_blazek3.JPG
  • 636862805908739760_blazek5.JPG
  • 636862806151391036_blazek6.JPG

Blažek František Vít
*1904 +1966

Ovoce

ID Aukce: 1205
olej/plátno - 30 x 34 cm

2 000 - 3 000
Vyvolávací cena:

700 Kč

700 Kč

0 Kč

Původní stav, otluky na rámu, krakeláž, signatura vlevo dole Frant. Vít Blažek. Dopravné u třetího a jakéhokoliv dalšího obrazu, vydraženého dne 4.12. jedním dražitelem, je zdarma.

Narozen roku 1904 v Kolíně. Malíř, autor scénických návrhů. Studoval soukromě u J. Čarta a Jelínka Cíny ve Svratce. Dále pak studoval na malířské škole Miloše Maliny, Ukrajinské akademii v Praze, AVU u prof. Otakara Nejedlého a AMU u prof. F. Tröstera. Maloval podobizny, zátiší, především však krajiny. První soubornou výstavu měl v září 1943 v Rubešově galerii (37 obrazů). V letech 1948 – 1955 působil jako šéf výpravy kolínského divadla, později jako pedagog na LŠU. Zemřel roku 1966.