• 636903466818186933_holub1.JPG
  • 636903466940704400_holub2.JPG
  • 636903467052118025_holub3.JPG
  • 636903467175875115_holub5.JPG
  • 636903467310303921_holub4.JPG
  • 636903467436711422_holub6.JPG

Holub Josef
*1870 +1957

Lesík u Kralup

ID Aukce: 1193
olej/karton - 29 x 49 cm

10 000 - 15 000
Vyvolávací cena:

2 800 Kč

2 800 Kč

200 Kč

Olej na kartonu, otluky na rámu, signatura vlevo dole J. Holub. Dopravné u třetího a jakéhokoliv dalšího obrazu, vydraženého dne 4.12. jedním dražitelem, je zdarma.

Narozen roku 1870 ve Slaném. Malíř, krajinář, studoval v letech 1890 - 1894 na AVU v Praze u prof. Mařáka, který se stal jeho celoživotním vzorem. Byl malířem krajin, v obrazech znázorňoval přírodní náladové okamžiky z jednotlivých ročních období. Již v době studií obdržel Purmannovo stipendium, následně získal Hlávkovo stipendium, za které odcestoval do Dalmácie a Černé Hory, kde maloval pro dvorní divadlo v Cetyni. Poté pokračoval ve studiích v německých a rakouských galeriích. Samostatně vystavoval v Praze, Pardubicích, ve Slaném, v Chrudimi, Kralupech a Poličce. Náměty k malbám čerpal z Povltaví a Podřipska. Zemřel roku 1957 v Kralupech nad Vltavou.