• 636905386338227408_hole1.JPG
  • 636905386486001444_hole3.JPG
  • 636905386634099357_hole4.JPG
  • 636905386781304483_hole2.JPG
  • 636905386930993456_hole5.JPG
  • 636905387064744795_hole6.JPG

Holeček Stanislav
*1900 +1976

Čáslav

ID Aukce: 1147
akvarel/papír pod sklem - 28 x 54 cm

3 000 - 5 000
Vyvolávací cena:

1 300 Kč

1 300 Kč

0 Kč

Pohled na Čáslav. Původní stav, rozměr ve výřezu 28 x 54 cm, s rámem 42 x 68 cm, zaskleno, oděrky na rámu, datace 1943, signováno vlevo dole S. Holeček.

Narozen roku 1900 v Kročehlavech. Malíř a grafik, profesor kreslení ve Slaném. Studoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze u prof. Maška a Schussera. Působil také v Liptovském Mikuláši na gymnáziu. Krajinářské motivy čerpal zejména z Tater, ale věnoval se i figurálnímu malířství. Byl členem Spolku Tovaryšstva výtvarných umelcov Tatran. Vystavoval samostatně 1932 v Kladně akvarely z Vysokých Tater a Demänovských jeskyní, roku 1934 vystavoval v Liptovském Mikuláši (především tatranskou krajinu). Další samostatné výstavy měl ve Slaném, Berouně, Čáslavi, Mělníku, Spišské Nové Vsi a jinde. Jeho obrazy jsou v galerii města Slaného i v různých sbírkách. Zemřel roku 1976.