• 636905377240918282_holec1.JPG
  • 636905377397170059_holec3.JPG
  • 636905377529358875_holec2.JPG
  • 636905377680766676_holec4.JPG
  • 636905377846080829_holec5.JPG

Holeček Stanislav
*1900 +1976

Čáslav, evangelický kostel

ID Aukce: 1146
pastel/papír pod sklem - 47 x 31 cm

3 000 - 6 000
Vyvolávací cena:

1 500 Kč

1 500 Kč

0 Kč

Pohled na evangelický kostel v Čáslavi od Podměstského rybníka. Původní stav, rozměr výřezu 47 x 31 cm, k rámu 60 x 43 cm, zaskleno, oděrky na rámu, datace 1943, signováno vlevo dole S. Holeček.

Narozen roku 1900 v Kročehlavech. Malíř a grafik, profesor kreslení ve Slaném. Studoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze u prof. Maška a Schussera. Působil také v Liptovském Mikuláši na gymnáziu. Krajinářské motivy čerpal zejména z Tater, ale věnoval se i figurálnímu malířství. Byl členem Spolku Tovaryšstva výtvarných umelcov Tatran. Vystavoval samostatně 1932 v Kladně akvarely z Vysokých Tater a Demänovských jeskyní, roku 1934 vystavoval v Liptovském Mikuláši (především tatranskou krajinu). Další samostatné výstavy měl ve Slaném, Berouně, Čáslavi, Mělníku, Spišské Nové Vsi a jinde. Jeho obrazy jsou v galerii města Slaného i v různých sbírkách. Zemřel roku 1976.