• 636904452820171480_ullr1.JPG
  • 636904452958966472_ullr3.JPG
  • 636904453132914399_ullr4.JPG
  • 636904453300292732_ullr5.JPG
  • 636904452693763964_ullr2.JPG
  • 636904453550385738_ullr6.JPG
  • 636904453676004086_ullr7.JPG

Ullrych Bohumil
*1893 +1948

Před koupáním

ID Aukce: 1139
kombin. tech./papír - 34 x 27,5 cm

4 000 - 6 000
Vyvolávací cena:

2 200 Kč

2 200 Kč

0 Kč

Kombinovaná technika - tuš a akvarel na papíře, zaskleno, rozměr ve výřezu 34 x 27,5 cm, datace 1942, signováno vpravo dole B. Ullrych.

Narozen roku 1893 ve Velkém Boru. Český krajinář, malíř, výtvarník – krajinář a figuralista, pedagog, výtvarný referent Lidových novin. Své náměty čerpal převážně z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon), zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle Bohumila Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konzervativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu. Jeho dílo bylo oceněno několika výtvarnickými cenami. Zemřel roku 1948 v Praze.