• 636903447090437747_Konecny2.JPG
  • 636903447242484839_Konecny1.JPG
  • 636903447398672158_Konecny3.JPG
  • 636903447541793663_Konecny4.JPG
  • 636903447871820035_Konecny5.JPG
  • 636903448017503610_Konecny6.JPG
  • 636903448164997462_Konecny7.JPG

Konečný Josef
*1909 +1989

Tatranské panorama

ID Aukce: 1132
olej/karton - 35 x 50 cm

4 000 - 5 000
Vyvolávací cena:

1 600 Kč

1 600 Kč

0 Kč

Olej na kartonu, oděrky na rámu, signatura vpravo dole J. Konečný.

Narozen roku 1909 v Žarošicích. Známý krajinář a tvůrce sběratelsky vyhledávaných zátiší. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti u V. Hrocha a na AVU v Praze u V. Nechleby. Josef Konečný působil především na Horňácku a v Podluží. Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských. Doménou jeho tvorby se stal portrét, ale také zachycování života na vesnici. Zemřel roku 1989 v Hodoníně.