• 636451567984656279_Puta1.JPG
  • 636451568086863971_Puta3.JPG
  • 636451568161450654_Puta4.JPG
  • 636451568271720201_Puta2.JPG
  • 636451568372054469_Puta5.JPG
  • 636451568619586960_Puta6.JPG

Půta T.

Plochodrážník

ID Aukce: 1103
komb. technika/karton pod sklem - 30 x 41 cm

2 000 - 3 000
Vyvolávací cena:

600 Kč

600 Kč

100 Kč

Malba tvořena tužkou, akvarelem a temperou. Signováno vpravo dole: 14. X. 1950 T. Půta. Oděrky na rámu, původní stav.
Obraz z pozůstalosti Rudolfa Havelky (1927- 2007), jedné z největších osobností ploché dráhy v poválečných letech. Spolu s Miloslavem Špinkou tvořili základ pardubického týmu startujícího v prvních soutěžích a zároveň vedle nich vyrůstali noví plochodrážní jezdci. Během své aktivní kariéry působil mimo jiné i v pražské Rudé hvězdě, nejúspěšnějším klubu naší plochodrážní historie. Rudolf Havelka jako první pardubický plochodrážník vybojoval titul mistra republiky v roce 1950 a svůj triumf ještě jednou zopakoval o sedm let později. Po skončení své aktivní kariéry v roce 1974 působil mimo jiné ve funkci trenéra v pardubickém klubu a také u státní reprezentace. V Zlaté Přilbě Pardubice pracoval v různých funkcích až do své smrti v roce 2007.