• 636850180044952229_Krcc2.JPG
  • 636850180299298626_Krcc1.JPG
  • 636850180552301941_Krcc3.JPG
  • 636850180754385425_Krcc4.JPG
  • 636850181128687982_Krcc5.JPG
  • 636850181329846885_Krcc7.JPG
  • 636850181551241794_Krcc6.JPG
  • 636850181693676551_Krcc8.JPG
  • 636850181977271537_Krcc9.JPG

Krčil Josef
*1906 +1985

Léto v Kutné Hoře

ID Aukce: 1092
olej/plátno - 85 x 100 cm

35 000 - 45 000
Vyvolávací cena:

20 000 Kč

20 000 Kč

2 000 Kč

Nabízíme milovníkům Kutné Hory skvostné, velkoformátové, realistické dílo Josefa Krčila. Jedna z největších známých maleb. Na pohledu od Vrchlice je chrám sv. Barbory a Jezuitská kolej, v níž se nyní nachází Galerie Středočeského kraje, GASK. Původní stav, oděrky na rámu, signatura vpravo dole Krčil.

Narozen 1906 v Kutné Hoře. Malíř figuralista a krajinář. Studium na Akademii výtvarných umění u prof. Jakuba Obrovského v letech 1931 - 1937. V roce 1937 studijní cesta balkánskými státy. Malířský kronikář a oslavovatel Kutné Hory, s jejími historickými památkami. Přechod od impresionistického realismu k historicky dokumentární roli s estetickou kvalitou. Maloval nejen krajinu a architekturu, ale i portréty - choť Felixe Jeneweina Marii, sestru malíře Chitussiho, spisovatele J. Humbergra a K.N. Novotného, hudebního skladatele Vojtu Štietka atd. Zastoupen v Národní galerii a na Ministerstvu kultury. Zemřel 1985 v Kutné Hoře.