• 636851708702461144_1c.JPG
  • 636847221101957656_RAAA2.JPG
  • 636851708301511910_1 - s ramem.JPG
  • 636851708446734890_1b.JPG
  • 636851708877273346_1d.JPG
  • 636851709039015483_1e.JPG
  • 636851709173628194_1f.JPG
  • 636851709327774617_1g.JPG
  • 636851709536796070_1i.JPG
  • 636851709646591838_1h.JPG
  • 636868801652707175_aa1.JPG

Podzim, slepé říční rameno

ID Aukce: 1086
olej/karton pod sklem - 67 x 50 cm

250 000 - 300 000
Vyvolávací cena:

75 000 Kč

150 000 Kč

10 000 Kč
Účastníků: 6
Příhozů: 11

Nabízíme znalcům a sběratelům Radimského investiční dílo v působivých barevných tónech, v původním originálním zlaceném rámu a adjustaci, bez jakýchkoliv následných zásahů do malby a rámu. Radimský vetknul do obrazu náladu krajiny v podvečer, se západem slunce. Atmosférická nálada podává souhrn světelných a barevných jevů, které působí dojmem bohaté hry světel a stínů. Na malbě vynikají barevné tóny ve stínech křovin a stromů lemujících vodní tok. Radimský takto vyjadřuje atmosférické vlastnosti krajiny se zrcadlením vegetace na hladině vodního toku. Zrychlenými pohyby štětce znázorňuje impresionistickým rukopisem vodní hladinu s vodními řasami, travinami, hnědavým břehem, zelenkavými křovinami a loukou, stromy se žlutými lístky a v horní části podvečerními červánky. V pozadí Radimského v tmavším tónu typické stromořadí kolem hlavního toku. Olej na kartonu 67 x 50 cm, zaskleno, signatura vpravo dole VRadimský (typ signatury 1A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ), oděrky na rámu. Je zpracováván písemný znalecký posudek, soudním znalcem v umění výtvarném, a bude předán výherci aukce. Součástí obrazu bude dále certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci tohoto barevného, impresionistického díla.

Video obrazu.

Narodil se roku 1867 v Kolíně. Malíř, krajinář. Žil v na statku v Pašince u Kolína. Žák AVU. Jako náruživý lovec a rybář se věnoval umění v přírodních náladách. Studium r. 1899 na vídeňské akademii u E. v. Lichtenfelse. Odjel na řadu let do Francie, kde žil v Barbizonu a v Giverny. Po válce se vrátil do vlasti. Tvořil ve způsobu Chitussiho, prošel školou barbizonských mistrů, až se stal impresionistou. Vzorem mu byl Monet, otec francouzských impresionistů krajinářů. Je pilným vystavovatelem. Z Francie posílá Radimský obrazy do Čech od roku 1894. Avšak již před tím, vystavuje od r. 1892 v pařížském Saloně, od r. 1900 ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu, Lipsku. V Rouenu r. 1895 a v Paříži na světové výstavě r. 1900 obdržel zlatou medaili. Po roce 1900 i po válce vystavuje často v Praze, dále v Plzni, Hradci Králové, Chrudimi. Po válce volí sujety z domova a již jen ve vzpomínce se vrací k francouzké krajině (" Břehy Seiny na jaře r. 1910"). Náměty mu dávají naše řeky: Labe, Orlice, Cidlina a Jizera s jejich břehy, tůněmi a zátočinami za slunce, deště, mlhy, před západem slunce i za měsíčního svitu. Ve francouzské periodě Radimského lze zaznament vývoj od monetovského velkorysého barevného jasnozření k vlastní osobité formuli. Druhou velkou vývojovou epochou Radimského začíná trvalé přesídlení do vlasti a specializace na motivy z Polabí. Zemřel na svém rodinném dvorci v roce 1946 v Pašince u Kolína.