• 636853108197054935_8.JPG
  • 636853108404818584_8 - s ramem.JPG
  • 636853109154971167_8 - detail2.JPG
  • 636853108926731389_8 - detail1.JPG
  • 636853111698806129_8 -zezadu.JPG
  • 636853111802836306_8 - zezadu2.JPG
  • 636853111914474757_8 - zezadu3.JPG
  • 636853109292893735_8 - kraj.JPG
  • 636853109481198350_8 - detail.JPG

Lekníny v polabské zátočině

ID Aukce: 1085
olej/karton pod sklem - 70 x 100 cm

400 000 - 500 000
Vyvolávací cena:

90 000 Kč

95 000 Kč

5 000 Kč
WWK31368 9500014. 2. 2019 19:35:34
BTP25315 9000010. 2. 2019 23:20:34

Velkoformátový Radimského obraz  Lekníny v polabské zátočině v původním, masivním rámu a bez jakýchkoliv zásahů, je veřejnosti dosud skrytá malba.  Dílo bylo necelé století součástí pečlivě uchovávané rodinné sbírky z našeho regionu společně se současně draženým obrazem Lekníny v labské zátočině. Radimský je známý svým přenosem aktuálního denního okamžiku u vodní hladiny na malířský karton. Zobrazované tůně, říčky, přítoky i velké vodní toky jsou Radimského typickým znakem ve většině jeho děl. Na karton mistr zvěčnil náladu krajiny a Labského ramena v  letním měsíci, s různými odstíny zelené, modré, žluté a hnědé, znázorňující vodní hladinu, lekníny, křoviny a vzrostlé stromy. Hutná olejová barva dává vyniknout plasticitě obrazu, kdy listy stromů, křovin vystupují nad povrch malířského podkladu – jeden z typických Radimského prvků. Malba je významným dílem impresionistického rukopisu Václava Radimského. Olej na kartonu 100 x 70 cm, zaskleno, signatura vlevo dole VRadimský (typ signatury 1A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ), oděrky na rámu. Je zpracováván písemný, expertní, znalecký posudek a bude předán výherci aukce. Součástí obrazu bude dále certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci tohoto rozměrného díla s lekníny.

Připravujeme video obrazu.

.