• 636416207844271250_SEDIV6.JPG
  • 636416208025833750_SEDIV7.JPG
  • 636416208210677500_SEDIV5.JPG
  • 636420681824423750_SEDI3.JPG
  • 636420682098486250_SEDI4.JPG

Šedivý Josef Jan
*1887 +1956

Pohled od Vrchlice

ID Aukce: 1077
olej/plátno - 41 x 31,5 cm

Vyvolávací cena:

4 500 Kč

4 500 Kč

0 Kč

Znázoněný chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, oděrky na rámu, signatura vpravo dole J. Šedivý, zezadu razítko autora.

Narozen roku 1887 v Kutné Hoře. Malíř krajin i figurálních obrazů v Kutné Hoře, restaurátor, publicista. V letech 1905 - 1906 studoval na umělecko-průmyslové škole v Praze, v letech 1906 - 1911 na akademii v Praze u prof. Roubalíka, Bukovace a Pirnera. Ve válečných letech 1915 – 1920 čerpal ze svých zážitků na ruské a italské frontě. Motivy čerpá hlavně z Kutnohorska a zdůrazňuje patinu a starobylost význačných stavebních památek. Vedle vlastní tvorby restauroval i řadu obrazů, v Kutné Hoře pak v letech 1926 - 1927 rozměrné oltářní obrazy v chrámu sv. Barbory a roku 1936 Škrétovu „Pietu“ kostele sv. Jakuba. Měl mnohé odborné přednášky: o P. Brandlovi, M. Alšovi, F. Jeneweinovi. Zemřel roku 1956.