• 636814672473690016_rys2.JPG
  • 636814672567827650_rys1.JPG
  • 636814672678082717_rys3.JPG
  • 636814672761080837_rys4.JPG
  • 636814672875793011_rys5.JPG
  • 636814672987685738_rys6.JPG

Kačírková - Ryšavá Jožka
*1911 +1971

Konopiště

ID Aukce: 1050
olej/překližka - 40 x 55 cm

Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 000 Kč

0 Kč

Pohled na zámek Konopiště od Konopišťského potoka. Signatura vpravo dole Jož. Ryšavá.

Narozena roku 1911 v Kožlí u Ledče nad Sázavou. Malířka krajin, choť malíře Vlastimila Kačírka. Pobývala na Vyžlovce, v Jevanech, v Praze - ateliér v Řipské ulici. Syn je grafik Vlastimil Kačírek. Členství: Jednota výtvarných umělců v Praze, od roku 1936 Svaz českých výtvarných umělců (SČVU). Malovala hlavně krajinu, květiny a zátiší, les, městská zákoutí, pracovní činnosti, poutě, kostely, žně. Krajinu většinou tam, kde bydlel někdo z jejích příbuzných, z rodného kraje Vysočiny, v Luhačovicích, v Jeseníkách, na Vyžlovce a Jevanech, Mukařově, v Libušíně, Jirnech, Tachově, hodně i v Praze, v okolí svého ateliéru - nám. Jiřího z Poděbrad, ve Stromovce. Její umění je poučeno našim krajinářstvím, dílem Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka i samotného Mařáka a Chittussiho. Obrazy byly opakovaně publikované ve spolkovém časopise Dílo. Účastnila se od roku 1936 členských výstav Jednoty výtvarných umělců v Praze. Samostatnou výstavu soubornou měla v Jednotě výtvarných umělců v roce 1943. Zastoupena ve sbírce Ministerstva škol v Praze obrazem „Podzim na Kárově“ olej z roku 1943. Zemřela roku 1971 ve Vyžlovce.