• 636784420702333524_aproskovec2.JPG
  • 636784420827178604_aproskovec6.JPG
  • 636784420936638192_aproskovec4.JPG
  • 636784421062837142_aproskovec3.JPG
  • 636784421168382633_aproskovec5.JPG

Proškovec Josef
*1883 +?

Dudák

ID Aukce: 1036
olej/plátno - 42 x 31 cm

Vyvolávací cena:

2 500 Kč

2 500 Kč

0 Kč

GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC!  Původní stav, oděrky na rámu, zaskleno, rozměr malby 42 x 31 cm, rozměr s rámem 83 x 67 cm, olej na plátně, plátno podlepené kartonem, pasparta, datace 1944, signatura vpravo dole Proškovec.

Narozen roku 1883 v Dnešicích. Malíř a restaurátor v Plzni. Studie: Akademie der Bildenden Künste ve Vídni ( prof. Bachor ), akademie výtvarných umění v Praze ( prof. Ženíšek ). Studijní pobyt v Mnichově a v Paříži. Maluje obrazy figur. a krajiny. Od r. 1908 obesílá výstavy v Plzni, Rokycanech, Náchodě, Bratislavě, atd. V letech 1920 – 1922 obnovil v Plzni Alšova sgrafita.