Kačírková - Ryšavá Jožka

Narozen: 1911, Zemřel: 1971
Narozena roku 1911 v Kožlí u Ledče nad Sázavou. Malířka krajin, choť malíře Vlastimila Kačírka. Pobývala na Vyžlovce, v Jevanech, v Praze - ateliér v Řipské ulici. Syn je grafik Vlastimil Kačírek. Členství: Jednota výtvarných umělců v Praze, od roku 1936 Svaz českých výtvarných umělců (SČVU). Malovala hlavně krajinu, květiny a zátiší, les, městská zákoutí, pracovní činnosti, poutě, kostely, žně. Krajinu většinou tam, kde bydlel někdo z jejích příbuzných, z rodného kraje Vysočiny, v Luhačovicích, v Jeseníkách, na Vyžlovce a Jevanech, Mukařově, v Libušíně, Jirnech, Tachově, hodně i v Praze, v okolí svého ateliéru - nám. Jiřího z Poděbrad, ve Stromovce. Její umění je poučeno našim krajinářstvím, dílem Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka i samotného Mařáka a Chittussiho. Obrazy byly opakovaně publikované ve spolkovém časopise Dílo. Účastnila se od roku 1936 členských výstav Jednoty výtvarných umělců v Praze. Samostatnou výstavu soubornou měla v Jednotě výtvarných umělců v roce 1943. Zastoupena ve sbírce Ministerstva škol v Praze obrazem „Podzim na Kárově“ olej z roku 1943. Zemřela roku 1971 ve Vyžlovce.

olej/překližka - 40 x 55 cm

Aktuálně za 3 000 Kč
Konec aukce Středa30.01.2019, 19:01