Kaucký Jiří

Narozen: 1880, Zemřel: 1935
Narozen roku 1880 v Jindřichově Hradci. Malíř podobizen, krajin, architektur a zátiší. Díky podpoře hraběcí rodiny Černínů od roku 194 studoval kreslení na UMPRUM v Praze. V letech 1897 – 1898 studium speciální malby u prof. Jakuba Schikanedra. Poté se vrátil do rodného města, vyzdobil např. kostel v Blažejově. V letech 1906 – 1907 opět studoval na AVU u prof. Vojtěcha Hynaise. V roce 1908 uspořádal svou první výstavu. V Hradci získal velkou zakázku od zdejších úřadů, pro něž vytvořil portréty okresních starostů a starostů města. Restauroval rovněž výzdobu zámků v Jindřichově Hradci a Červené Lhotě nebo znaky na jindřichohradecké Nežárecké bráně. V roce 1915 se podílel na restaurování nástěnných maleb v kostele sv. Jana Křtitele. Z doby války pochází obrazy a kresby z vojenského prostředí. V roce 1921 na Slovensku realizoval své nejrozměrnější dílo, obraz Panorama Bratislavy. Od 20. tet maloval celou řadu rozličných pohledů na Jindřichův Hradec a okolní krajinu. Zemřel v roce 1935 v Jindřichově Hradci, kde mu taktéž tento rok byla po skonu uspořádána velká výstava.

olej/plátno - 58 x 44 cm

2 500 - 3 500
Aktuálně za 700 Kč
Konec aukce Středa14.11.2018, 19:33

olej/plátno - 38 x 40 cm

1 500 - 2 500
Aktuálně za 1 200 Kč
Konec aukce Středa10.10.2018, 19:36