Novák Karel

Narozen: 1915, Zemřel: 2006
Karel Novák se narodil roku 1915 v Rohatci u Hodonína. Malíř, kreslíř, učitel v Moravské Nové Vsi. Malba akvarelů, olejomaleb, používal dřevoryt. Studoval na Státní reálce v Hodoníně a II. státní reálce v Brně. Pokračoval studiem na Státní pedagogické akademii v Brně. Působil jako učitel na školách v okrese Hodonín a Břeclav. Po složení příjímací zkoušky na pražskou Akademii výtvarných umění studoval u profesorů Jakuba Obrovského a Karla Mináře. Za života Novák vystavoval samostatně dvaapadesátkrát a účastnil se i skupinových výstav. Zemřel jedenáctého ledna 2006.

olej/plátno - 51,5 x 69,5 cm

Aktuálně za 700 Kč
Konec aukce Středa30.05.2018, 19:29