Kadeřábek Pavel

Narozen: 1944, Zemřel: 2009
Narozen roku 1944 v Praze. Malíř - krajinář nacházel inspiraci na Vysočině, v zahraničí a také na Smržovce, kde několikrát vystavoval svá díla. Žil ve Smržovce. Maloval Smržovku, okolí Svratky, ale také například Toskánsko, Tunis, Španělsko a další. Kreslení a výtvarné práci se věnoval od roku 1965, nejčastějším námětem jeho obrazů byla krajina, inspiroval se i náměty ze života, maloval zátiší s kyticemi a portréty, využíval těchto materiálů a technik – olej, grafika, suchá jehla, akvarely, arabská guma, a zabýval se i výtvarnými experimenty. Pavel Kadeřábek navazoval na své předchůdce, zakladatele české krajinářské školy, kam patří právě malíři, kteří čerpali náměty z Vysočiny jako František Kaván, Antonín Slavíček a řada dalších. V roce 1971 se Pavel přestěhoval do Svratky, nové prostředí mu přineslo vedle múzy i přátelství místního krajináře Karla Blažíčka. Pavel Kadeřábek byl také velký kamarád s Vladimírem Komárkem, s jabloneckým malířem Pokorným a malířem Vysočiny Němcem. Pojilo ho pevné přátelství s herci Ladislavem Frejem a Věrou Galatíkovou, kteří obdivovali jeho dílo. Pavel Kadeřábek vystavoval mnohokrát v zahraničí a nesčetněkrát u nás. Jeho obrazy byste nalezli v soukromých sbírkách v Anglii, Německu, Francii, Holandsku, Kanadě i USA. Vytvořil za svůj život asi 7500 děl. Zemřel roku 2009 ve Svratce.

olej/karton - 35 x 50 cm

3 500 - 4 500
Aktuálně za 800 Kč
Konec aukce Středa19.04.2017, 18:30

olej/karton - 55 x 99 cm

Aktuálně za 1 200 Kč
Konec aukce Středa12.04.2017, 18:45